Nawigacja
· Strona główna

· Historia
· Statut
· Misja i wizja
· Wczesne wspomaganie
· Wychowankowie
· Pracownicy
· Baza dydaktyczna

· Galeria zdjęć
· Pliki do pobrania
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Warto odwiedzić
Film o nas


My na Facebooku
Dzień Książki

Obrazy newsów: dzien2016.jpg

     Dnia 24 kwietnia w naszym Ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji każda z grup miała możliwość stworzenia jednej strony opowiadania wraz z ilustracją. Tak też powstała wielka książka pt. „Bajkowy koktajl”, którą zaprezentowaliśmy i odczytaliśmy w całości na auli.

Koncert w Politechnice Gdańskiej

Obrazy newsów: policjantki2016.jpg


     Korzystając z zaproszenia Pomorskiego Kuratorium Oświaty, nasi wychowankowie w piątkowe popołudnie udali się na koncert, który odbył się na Politechnice Gdańskiej. Klaudia, Nikola, Ksawery, Kuba W., Patryk oraz Kuba S. mieli wyjątkową okazję podziwiania występów w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności, grając na skrzypcach, flecie, fortepianie, wiolonczeli, oboju, gitarze, klarnecie i akordeonie. Duże zainteresowanie wzbudziły występy grupy tanecznej, która zatańczyła „Sambę”, układ „Pies i Kot” oraz układ do muzyki z filmu „Incepcja”.

Oto wrażenia naszych uczestników po koncercie:

Klaudia- „Było super, podobały mi się tańczące dziewczyny.”

Patryk wyraził swój zachwyt, podnosząc kciuk  do góry.

Kuba W.- „ Było cudownie, oni tak dużo rzeczy potrafią zrobić!”

Nikola- „Ten mały chłopiec ładnie grał na fortepianie.”

Kuba S.- „Podobało mi się jak tańczyły psy i koty oraz jak chłopak grał na fortepianie. Był jeszcze pan, który opowiadał do mikrofonu o muzyce.”

Ksawery- „Mi się podobało jak grali na gitarach.”

Talenty młodych wykonawców zostały nagrodzone gromkimi i niekończącymi się owacjami. Bardzo dziękujemy Pomorskiemu Kuratorium Oświaty za zaproszenie.

Parapetówka "na Ranczo"

Obrazy newsów: park_jura.jpg

     W czwartkowe przedpołudnie odwiedzili nas nasi kochani Rodzice oraz pani Dyrektor Julita Krzebietke. Zaprosiliśmy ich, by zaprezentować zmiany, jakich udało nam się dokonać na Ranczu. Przedstawiliśmy również film dotyczący przebiegu prac remontowych. Rodzice byli pod wrażeniem tego, jak współpracowaliśmy ze sobą.  Chwalili nas mocno, z czego oczywiście jesteśmy bardzo dumni. Przygotowaliśmy także zadanie, w którym mogli wykazać się wiedzą i spostrzegawczością wobec zmian jakie zaszły w naszym budynku. Miało ono na celu wskazanie co najmniej dziesięciu różnic – przed remontem, jak i po zakończeniu prac. Nasi Rodzice bardzo się zaangażowali w wykonanie zadania za co im bardzo dziękujemy.